Warsztaty – magia świec

 

Świece z wosku pszczelego towarzyszyły człowiekowi przez większą część rozwoju cywilizacji. Ich płomień rozświetlał mroki nocy, przyspieszając postęp nauki, a co za tym idzie – ludzkości. Jednak te przedmioty to nie tylko wierni towarzysze naszych przodków, lecz również nas.

Współcześnie świece z wosku pszczelego są wytwarzane głównie z dwóch powodów: dekoracyjnego i prozdrowotnego.

Pachnące miodem świece o ładnym, ciepłym kolorze, pasują zwłaszcza do pomieszczeń o wystroju rustykalnym lub tradycyjnym. Ale nie tylko sam wygląd świec sprawia nam przyjemność, lecz również ich wytwarzanie – od odlewania w silikonowych formach, przez tworzenie świecy nurzanych, po zwijanie arkusików węzy. Praca z miękkim, pachnącym woskiem pszczelim to relaksująca odskocznia od trudów dnia.

Tworzenie świec z wosku pszczelego jest też idealną zabawą manualną dla dzieci. Wosk pszczeli to tłuszczowiec o niskiej temperaturze topnienia, więc jest bezpieczny dla podopiecznych. Można go kształtować w palcach, jest bardzo plastyczny i przyjemny w obróbce – doskonale rozwija kreatywność, a przy tym to produkt naturalny, którego wykorzystanie niesie ze sobą wyłącznie wartości prozdrowotne.

Na warsztatach zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli tworzyć świece, które zabiorą do domu, by przyozdobić swoje otoczenie i korzystać z ich właściwości terapeutycznych.

Płomień świecy z wosku pszczelego uwalnia wszystkie dobre właściwości produktu pracowitych pszczółek – jonizuje powietrze, astmatykom pomaga w oddychaniu, łagodzi objawy alergii i chorób płuc. Poza tym wypełnia przyjemnym, miodowym zapachem pomieszczenie.

Nie ma więc co zwlekać – trzeba przyjechać do nas na warsztaty! Zapraszamy!